عبارات تأکیدی tag:http://www.takidi.ir 2020-10-27T22:22:48+01:00 mihanblog.com عبارات تأکیدی 2018-03-04T12:46:09+01:00 2018-03-04T12:46:09+01:00 tag:http://www.takidi.ir/post/1 نویسنده عبارات تاکیدی جملاتی هستند که هر فردی بر اساس خواسته هایش آن ها را با صدای بلند یا خاموش در دل تکرار می کند . تکرار این عبارات بعد از گذشت مدت زمانی سبب می شود که این جملات به عنوان باور در ضمیر ناخودآگاه فرد تثبیت شده و او به خواسته و آرزوی قلبی خود می رسد . عبارات تاکیدی باید دارای این ویژگی ها باشند: کوتاه باشند ، اگر جملات خیلی بلند باشند ، ممکن است پذیرش و هضم آن ها برای ضمیر ناخودآگاه مشکل باشد .دومین ویژگی عبارات تاکیدی این است که باید به زمان حال بیان شوند ، یعنی طوری ب

عبارات تاکیدی جملاتی هستند که هر فردی بر اساس خواسته هایش آن ها را با صدای بلند یا خاموش در دل تکرار می کند . تکرار این عبارات بعد از گذشت مدت زمانی سبب می شود که این جملات به عنوان باور در ضمیر ناخودآگاه فرد تثبیت شده و او به خواسته و آرزوی قلبی خود می رسد .

عبارات تاکیدی باید دارای این ویژگی ها باشند:

  • کوتاه باشند ، اگر جملات خیلی بلند باشند ، ممکن است پذیرش و هضم آن ها برای ضمیر ناخودآگاه مشکل باشد .
  • دومین ویژگی عبارات تاکیدی این است که باید به زمان حال بیان شوند ، یعنی طوری باشند که انگار آرزوی موردنظر شما محقق شده است و شما در حال حاضر صاحب آن چیز خاص هستید . مثال: به جای این که بگوئید من ثروتمند خواهم شد ، صحیح این است که بگوئید من ثروتمند هستم .
  • عبارات تاکیدی باید صد درصد دربرگیرنده کلمات مثبت باشند ، از کلمه های منفی در این جملات هرگز نباید استفاده شود . مثال: اگر بگویید من بیمار نیستم ، آنچه که از گفتن این جمله نصیبتان می شود فقط بیماری است . صحیح آن است که بگویید من در سلامتی کامل به سر می برم .

شیوه ی بیان عبارات تاکیدی

البته تکرار طوطی وار عبارات تاکیدی تاثیری در برنامه ریزی کردن ضمیر ناخودآگاه فرد ندارد ، به هنگام بیان جملات بایستی تمرکز کافی داشت . نکته ی مهمی که در هنگام تکرار عبارات تاکیدی باید به آن توجه داشته باشید ، این است که این جملات را بایستی با احساس خوب و مثبت بیان کنید . احساستان طوری باشد که انگار به خواسته ی خود رسیده اید و از این بابت بسیار مسرور و شادمان هستید .

 


هرچه قدر که احساس شما موقع بیان عبارات تاکیدی بیشتر و شدیدتر باشد ، شانس شما در رسیدن به آرزویتان به همان نسبت افزایش می یابد ، زیرا کائنات به احساسی که موقع بیان جملات دارید توجه می کند و به ارتعاش ناشی از این احساس پاسخ می دهد ، نه فقط به واژه ها و کلماتی که بیان می کنید . کلمات فاقد احساس هیچ تاثیری بر روی ناخودآگاه شما ندارند . البته نوع واژه ها هم بسیار مهم هستند . کلمات دقیق در کنار احساس خوب هر دو اهمیت زیادی دارند .

هر جمله ای که بر زبان می آورید ، به زودی متجلی می شود . اگر می خواهید به آرزوی قلبی خود برسید ، باید از کلمات دقیق و روشنی استفاده کنید تا دقیقا همان آرزویی که دارید برآورده شود . یک عبارت مبهم و کلی برایتان ثمره ای مبهم به همراه دارد . مثلا وقتی می خواهید یک عبارت تاکیدی در مورد ثروت بیان کنید ، بهتر است میزان پول و ثروتی که مد نظر شماست را دقیقا بیان کنید ، فقط در این صورت است که به کائنات به طور واضح اعلام می کنید که به چه مقدار پول نیاز دارید . مثال : وقتی میگوئید من پول فراوانی دارم ، کائنات نمی داند که منظور شما از کلمه فراوان چه مقدار پول است . بهتر است بگوئید من از داشتن …. تومان پول شادمان و شکرگزار هستم .

عبارات تاکیدی صوتی

یک راه بسیار مفید برای اثربخشی عبارات تاکیدی ، استفاده از عبارات تاکیدی صوتی است ، یعنی عباراتی که به صورت فایل mp3 هستند . می توانید این عبارات را هنگام رانندگی و یا انجام کارهای منزل و یا پیاده روی و … گوش کنید . هنگام گوش سپردن به این عبارات تاکیدی سعی کنید روی آن ها تمرکز کافی داشته باشید . می توانید در مکانی آرام و ساکت دراز بکشید ، چشمان خود را ببندید و به تمام اعضای بدنتان از نوک پا تا فرق سر فرمان آرامش بدهید ، هنگامی که در حالت آرام قرار گرفتید ، این فایل های mp3 را با دقت و تمرکز فراوان گوش دهید .

بهترین زمان تکرار عبارات تاکیدی

بهترین زمان برای تکرار یا گوش کردن عبارات تاکیدی شب ها قبل از خواب و صبح ها بلافاصله بعد از بیدار شدن است ، در این زمان ها قدرت تلقین پذیری ضمیر ناخودآگاه حداکثر است . همچنین می توانید از اوقات مرده و بلااستفاده ی خود نیز برای تکرار این جملات جادویی بهره بگیرید . مثلا موقع نظافت ، یا زمانی که سوار تاکسی هستید و غیره این جملات را بگویید .

 هنگام تکرار عبارات تاکیدی باید به یک اصل مهم پایبند باشید و آن هم این است که نباید به نتیجه ی کارتان خیلی وابسته باشید . اگر همیشه دغدغه و نگرانی داشته باشید که به آرزویتان می رسید یا نه ، در این حالت ارتعاشی که به کائنات ارسال می کنید ، ارتعاش نگرانی است و کائنات هم به طبع شما را در نگرانی نگه می دارد ، یا اگر بترسید که نتیجه ی کار چه میشود ، ترس بیشتری را دریافت می کنید . باید عبارات تاکیدی را با عزم راسخ تکرار کنید و نتیجه ی کار را به پروردگار مهربان بسپارید . این رهایی و عدم وابستگی در به نتیجه رسیدن تمرین هایتان به شدت تاثیر گذار است .

انواع عبارات تاکیدی

دو نوع عبارات تاکیدی وجود دارد : عبارات تاکیدی مثبت و عبارات تاکیدی ویژه هدف . عبارت تاکیدی مثبت باید دربرگیرنده ی باورهای مثبت در مورد خودتان باشد . مثل این عبارت ها : من همیشه موفقم – من انسانی شاد و آرام هستم – من خودم را دوست دارم – هر روز بهتر و بهتر میشوم ، و جملاتی از این دست . عبارات تاکیدی ویژه ی هدف دربرگیرنده ی اهداف زندگیتان هستند . مثلا فرض کنیم هدف شما به دست آوردن یک اتومبیل بوگاتی است ، باید عبارت تاکیدی خود را به این صورت بیان کنید : من از رانندگی با بوگاتی سفیدم غرق لذت می شوم . اگر هدفتان رسیدن به وزن دلخواه یا خانه ی مورد علاقه تان است ، بهتر است مقدار وزن مورد نظرتان یا مشخصات خانه رویایی تان را دقیقا بیان کنید .

تکرار عبارات تاکیدی می تواند زندگیتان را دگرگون و متحول کند و و معجزات فراوانی را به همراه داشته باشد . حتی اگر زندگیتان بر وفق مراد نباشد ، باز هم باید این جملات را بگویید و بدانید که کلامتان دارای اقتداری عظیم است .

برای خلق زندگی رویایی تان و رسیدن به اهدافی که لیاقتش را دارید ، هر روز از این عبارات استفاده کنید . تکرار عبارات تاکیدی راهی است برای رسیدن به زندگی آرمانی تان ، شاه کلیدی است برای رسیدن به هر چه که آرزوی رسیدنش را دارید .

منبع این مطلب:princedata.com

]]>